Blog rekrutacja IT Rady i porady dla tych co szukają +48 784 089 308

Napisz do nas
Klient Italents - Commerz Systems
Klient Italents - mBank
Klient Italents - McDonald
Klient Italents - H&M
Klient Italents - Netia
Klient Italents - Sevenet
Klient Italents - Technicolor
Klient Italents - Komputronik
Klient Italents - Aviva
Klient Italents - Comperia
Klient Italents - Danfos
Klient Italents - Fines

Śpieszmy się doceniać pracowników... Tak szybko odchodzą...

Pracownicy odchodzili, odchodzą i będą odchodzić to prawda stara jak świat...

Czy przyjąć kontrofertę - blog ITalents

...prawdziwy problemem zaczyna się wtedy gdy to Ci, na których stawiamy i wiążemy z nimi prawdziwe plany uciekają od nas do innych. W dzisiejszych czasach znalezienie dobrych ludzi jest naprawdę trudne i nawet najlepsze np. agencje rekrutacyjne it zajmujące się doradztwem personalnym nie zawsze są w stanie w szybki i skuteczny sposób pomóc w wypełnieniu powstałej luki. Zastanówmy się chwilkę dlaczego tracimy pracowników.

Dlaczego pracownicy odchodzą?…

Doceńmy - niedocenionych. Badania pokazują, że 58% osób zmieni lub będzie robiło wszystko, aby poszukać sobie nowej pracy. Dlaczego jest tak źle skoro jest tak dobrze? Skoro są piłkarzyki, i owoce, i kanapki, i opieka medyczna i wiele wiele innych rzeczy. Okazuje się, że mimo tych wszystkich udogodnień aż 66% z tych 58% nie czuje się w swej pracy ....zwyczajnie docenione.

Bądźmy mistrzami. Stara prawda - nie każdy, choćby najlepszy specjalista w swojej dziedzinie musi być dobrym szefem. Aż 37% pracowników twierdzi, że ich przełożeni nie jasno komunikują swoje polecenia i bardzo często nie znają mocnych stron członków swoich zespołów. Właśnie ze względu na poniższe uwagi warto inwestować w dokształcanie i swoim menagerów i swoich pracowników.

Dlaczego nie należy przyjmować kontroferty...

Awansujmy – jedna z teorii mówi, że lepiej zatrudnić kogoś z zewnątrz niż awansować spośród pracowników; że atmosfera się pogorszy gdy nagle ktoś stanie się szefem swoich kolegów. Może i to prawda, ale trzeba pamiętać, że każdy chciałby kiedyś awansować, a jeśli długo to nie następuje zaczyna myśleć o zmianie…

Niech się nie przepracowują (sic) – prawie 40% osób twierdzi, że pracuje stanowczo za dużo, a 80% z tych osób jest więcej niż pewna, że zmieni pracę na taką gdzie obowiązków będzie miała znacznie mniej. Ciekawe co na to ich przyszli szefowie?

Powinni znać firmowe cele – szefowie bardzo często nie komunikują w jakim kierunku ma rozwijać się organizacja. Pracownicy chcieliby wiedzieć do czego oprócz zwyczajnego generowania zysków ma zmierzać ich wysiłek w pracy. Za każdym razem gdy nowy pracownik dołącza do zespołu należy poświęcić trochę czasu i upewnić się, że zrozumiał jaka jest misja i wizja firmy, do której właśnie dołączył.

Przypominamy zarówno zatrudniającym jak i zatrudnionym, że z pracy nie można sobie odejść z dnia na dzień (no chyba, że za porozumieniem stron). Zgodnie z art. 36 kodeksu pracy liczy się okres zatrudnienia u konkretnego pracodawcy:

  • - dwa tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż sześć miesięcy,
  • - jeden miesiąc, jeżeli pracodawca zatrudniał go co najmniej sześć miesięcy,
  • - trzy miesiące, jeżeli jego staż wynosił co najmniej trzy lata. W tych okresach uwzględnia się wszystkie lata pracy w tej firmie, nawet jeśli były między nimi przerwy.

+48 784 089 308