Blog rekrutacja IT Rady i porady dla tych co szukają +48 784 089 308

Napisz do nas
Klient Italents - Commerz Systems
Klient Italents - mBank
Klient Italents - McDonald
Klient Italents - H&M
Klient Italents - Netia
Klient Italents - Sevenet
Klient Italents - Technicolor
Klient Italents - Komputronik
Klient Italents - Aviva
Klient Italents - Comperia
Klient Italents - Danfos
Klient Italents - Fines

Czy warto współpracowć z agencją doradztwa personalnego it?

Stara zasada mówi – Każda firma powinna mieć swoją agencję doradztwa personalnego zajmującą się specjalistyczną rekrutacją it – daje to wiedzę odnośnie tego co dzieje się aktualnie na rynku pracy.

rekrutacja it - ITalents

Agencja rekrutacyjna it pracując dla swojego klienta, musi dbać o jego markę, bo przecież tylko w ten sposób jej rekruterzy prezentując ofertę będą w stanie znaleźć najlepszych Kandydatów. Cel jest jeden - zarówno Klient jak i agencja rekrutacyjna chcą znaleźć najlepszego pracownika – ale jak doprowadzić wspólne działania do osiągnięcia sukcesu?

W rekrutacji it sprecyzowane oczekiwania bezwzględnie istotne…

Rekrutacja it to nic innego jak mrówcza praca przypominająca prowadzenia poszukiwań skarbu. Tak skarbu bo przecież idealny kandydat, który z czasem stanie się dobrym pracownikiem to w tej chwili skarb. Nie ma rzeczy niemożliwych, znalezienie takiej osoby jest możliwe, ale pod warunkiem, że wiemy kogo naprawdę szukamy. Im bardziej sprecyzowane oczekiwania, tym firma zajmująca się doradztwem personalnym będzie miała większe szanse na znalezienie i rekomendacje prawdziwej perły. Ale jak? Klient musi zrobić listę najważniejszych oczekiwań, tych bezwględnie potrzebnych. Ale trzeba pamiętać, że lista ta nie może być niekończącą się. Najlepiej ograniczyć się do maksimum 5 – 10 najpotrzebniejszych elementów, które w profilu zawodowym takiej osoby powinny być umieszczone.

W rekrutacji it świadomość za ile i za co ma być ta praca - bardzo ważna?

Profil kandydata oprócz listy oczekiwanych wymagań powinien zawierać informacje odnośnie tego co Klient może zaoferować. I nie tylko chodzi o wynagrodzenie, ale o wszystkie benefity pozapłacowe; rodzaj umowy związanej z zatrudnieniem, informacje o kulturze organizacyjnej itd. Najlepiej wykorzystać doświadczenie i wiedzę rekruterów z agencji doradztwa personalnego it, z którą współpracujemy (italents.pl), przecież to specjaliści znający świetnie swoją pracę. Pracownicy agencji powiedzą, jakie są bieżące oczekiwania na rynku odnośnie zarobków. Ważne!!! Niewielkie wynagrodzenie = kandydaci z niewielkimi umiejętnościami.

Dla Kandydatów, których praca sama szuka np. programistów java ważne jest położenie biura, skład zespołu, miejsce parkingowe czy możliwość okazjonalnej pracy zdalnej.

W rekrutacji it czas to pieniądz…

Kluczowe znaczenie ma to w jaki sposób dana rekrutacja jest traktowana przez Klienta. Dlatego też Klient MUSI delegować pracownika do kontaktu z rekruterem z agencji doradztwa personalnego. Czy nam się to podoba czy nie trzeba pamiętać, że Kandydaci zazwyczaj biorą udział w kilku rekrutacjach. Szybkość w odpowiadaniu na zadawane przez nich pytania może być kluczowa w pozyskaniu takiej właśnie osoby. Dodatkowo rolą pracownika reprezentującego Klienta będzie informowanie dlaczego konkretny kandydata został odrzucony.

W rekrutacji it informacja najważniejsza…

Równie ważna jest informacja zwrotna na temat przekazanych przez agencję kandydatów. Jeśli nie spełniają oni oczekiwań, natychmiast należy informować rekrutera o wątpliwościach i uwagach. Tylko bieżący feedback pozwoli agencji lepiej trafiać w potrzeby klienta.

Korzystanie z usług agencji rekrutacyjnej to wielka oszczędność czasu i pieniędzy, to także wielka szansa na znalezienie kandydata idealnego, który na lata może przynieść firmie wymierne korzyści. My polecamy ITalents.

+48 784 089 308