Tel: +48 784 089 308 / mail: kontakt@italents.pl

Rekrutacja pracowników it przy pomocy agencji doradztwa personalnego

Rekrutacja pracowników it przy pomocy agencji doradztwa personalnego

rekrutacja pracowników it, italents, agencja doradztwa personalnegoStara zasada mówi – Każdy powinien mieć swojego head huntera czyli człowieka lub agencję zajmującą się doradztwem personalnym – daje to wiedzę odnośnie tego co dzieje się na bieżąco na rynku pracy.

Agencja rekrutująca pracowników it pracując dla swojego klienta, musi dbać o jego markę, bo przecież tylko w ten sposób jej rekruterzy prezentując ofertę będą w stanie znaleźć najlepszych Kandydatów. Cel jest jeden zarówno Klient jak i agencja rekrutacyjna chcą znaleźć najlepszego pracownika – ale jak doprowadzić wspólne działania do osiągnięcia sukcesu? (Poproś o ofertę – www.italents.pl)

Rekrutacja pracowników it – sprecyzowane oczekiwania bezwzględnie istotne…

Rekrutacja pracowników it to nic innego jak mrówcza praca przypominająca prowadzenia poszukiwań skarbu. Tak skarbu bo przecież idealny kandydat, który z czasem stanie się dobrym pracownikiem to w tej chwili skarb. Nie ma rzeczy niemożliwych, znalezienie takiej osoby jest możliwe, ale  pod warunkiem, wiemy, kogo szukamy. Im bardziej sprecyzowane oczekiwania, tym firma zajmująca się doradztwem personalnym będzie miała większe szanse na znalezienie i rekomendacje prawdziwej perły. Ale jak? Klient musi zrobić listę najważniejszych oczekiwań, tych bezwględnie potrzebnych. Ale trzeba pamiętać, że lista ta nie może być niekończąca się. Najlepiej ograniczyć się do maksimum  5 – 10 najpotrzebniejszych elementów, które w profilu zawodowym takiej osoby powinny być umieszczone.

W rekrutacji świadomość za ile i za co ma być ta praca bardzo ważna?

Profil kandydata oprócz listy oczekiwanych wymagań powinien zawierać informacje odnośnie tego co Klient może zaoferować. I nie tylko chodzi o wynagrodzenie, ale o wszystkie te  benefity pozapłacowe, rodzaj umowy związanej z zatrudnieniem, informacje o kulturze organizacyjnej itd.  Najlepiej wykorzystać doświadczenie i wiedzę rekruterów z agencji doradztwa personalnego z którą współpracujemy (italents.pl), przecież to specjaliści znający świetnie swoją pracę. Pracownicy agencji  powiedzą, jakie są bieżące oczekiwania na rynku odnośnie zarobków. Ważne!!! Niewielkie  wynagrodzenie = kandydaci z niewielkimi umiejętnościami.

Nie ukrywamy, że dla Kandydatów zwłaszcza tych, których praca sama szuka np. specjalistów it ważne są takie detale jak położenie biura, skład zespołu w którym mają pracować, miejsce parkingowe czy możliwość okazjonalnej pracy zdalnej.

Rekrutacja pracowników it – czas to pieniądz…

Kluczowe znaczenie ma to w jaki sposób dana rekrutacja jest traktowana przez Klienta. Dlatego też MUSI zostać delegowany pracownik do kontaktu z rekruterem z agencji doradztwa personalnego. Czy nam się to podoba czy nie trzeba pamiętać, że Kandydaci zazwyczaj biorą udział w kilku rekrutacjach, tak więc szybkość w odpowiadaniu na zadawane przez nich pytania może być kluczowa w pozyskaniu takiej właśnie osoby. Dodatkowo rolą pracownika reprezentującego Klienta będzie podawanie

W rekrutacji informacja najważniejsza…

Równie ważna jest informacja zwrotna na temat przekazanych przez agencję kandydatów. Jeśli nie spełniają oni twoich oczekiwań, od razu informuj o swoich wątpliwościach i uwagach. Tylko bieżący feedback pozwoli agencji lepiej trafiać w potrzeby klientów.

Korzystanie z usług agencji rekrutacyjnej to wielka oszczędność czasu i pieniędzy,  to także wielka szansa na znalezienie kandydata idealnego, który na lata może przynieść firmie wymierne korzyści.

Facebook
GOOGLE
Twitter
PINTEREST
LINKEDIN