Tel: +48 784 089 308 / mail: kontakt@italents.pl

Wpadka na spotkaniu rekrutacyjnym. Czy to już koniec świata?

Wpadka na spotkaniu rekrutacyjnym. Czy to już koniec świata?

bad_luckStało się. Już na samym początku poszukiwania nowej pracy wpadka. Co teraz? Jak ratować sytuację? Przecież to nie tak miało być… Poniżej trzy przykładowe sytuacje i propozycje ratowania twarzy.

Spóźniliśmy się – to pewnie jedno z najczęstszych przewinień. Ale pamiętajmy, że lepiej późno niż wcale. Na pewno nie ma sensu udawać, że nic się nie stało. Należy uczciwie opowiedzieć co było przyczyną spóźnienia – taka postawa zrobi dobre wrażenie, a rozmówca wybaczy nam spóźnienie. Kto wie może On/Ona też mieli kiedyś takie niefortunne zdarzenie. Jeśli spóźniliśmy się np. do agencji rekrutacyjnej IT, a rekruter widzi, że jesteśmy dobrym programistą na pewno nie wspomni o tym fakcie końcowemu Klientowi.

Duży stres – pierwsze wrażenie jak wiemy jest najważniejsze i należy trzymać nerwy na wodzy. Unikniemy nadmiernego stresu, jeśli dobrze przygotujemy się do spotkania i nie damy się zaskoczyć podchwytliwymi pytaniami. Należy dowiedzieć się jak najwięcej o firmie, dla której chcielibyśmy pracować, mieć wiedzę o jej produktach, usługach i co ważne – o jej konkurencji. Pamiętać trzeba, że odrobina zdenerwowania nie szkodzi, a pokazuje, że zależy nam na pracy.

Słabo wypadliśmy na spotkaniu rekrutacyjnym  – każdemu mogą się zdarzyć niewyczerpujące czy wręcz słabe odpowiedzi w rozmowie podczas rekrutacji. Nie wszystko jeszcze stracone – po powrocie z rozmowy należy przemyśleć raz jeszcze całą rozmowę i napisać maila do rozmówcy wyjaśniającego, że sytuacja taka zaistniałą w wyniku  zdenerwowania, że bardzo zależy Wam na tej pracy i chcielibyście raz jeszcze się spotkać i porozmawiać. Programista może przesłać fragment kodu, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Po wpadce trzeba pamiętać, że to nie koniec świata, że wszyscy jesteśmy ludźmi popełniamy mniejsze lub większe błędy. Pamiętajmy także o tym, że skoro na rozmowę zostaliśmy zaproszeni to ktoś zobaczył w nas szansę na nową osobę w zespole więc na pewno też nie będzie chciał z nas zrezygnować np: z powodu spóźnienia…

Facebook
GOOGLE
Twitter
PINTEREST
LINKEDIN